čtvrtek 18. listopadu 2010

Do kina

Do kina chodím opravdu rád, občas některý film nedopadne tak, jak bych si přál, ale s tím člověk holt musí počítat. Dnes jsem navštívil kino hned dvakrát. Nejprve jsem byl na novém dílu Harryho Pottera, a to rovnou na půlnoční premiéře, což jsem sice neplánoval, ale bylo místo a máma chtěla jít. Ságu HP mám opravdu rád, jak knížky, tak filmy. A znám jen málo lidí, kterým by tento brýlatý kouzelník vyloženě vadil. A přiznám se, na epický závěr jsem se moc těšil. Trochu mě rozesmutnil ten fakt, že poslední díl je rozdělen do dvou částí, ale zato jsem doufal v dějovou rozsáhlost.

A dá se říci, že jsem se dočkal. Sedmý díl je opravdu 'plný děje' a ani minutu jsem se nenudil. Otázkou ale zůstává, zda bylo správné závěr rozdělit do dvou částí. Máme tu teď dva filmy, které stojí samostatně, ale první z nich pořádně nekončí a druhý vlastně ani pořádně nezačíná (to tedy ještě nemůžu potvrdit). Naštěstí jsem byl na titulkové verzi, když jsem pak slyšel trailer v češtině, zhrozil jsem se. O filmu jako takovém můžu říct to, že mě bavil, role jsem si užíval a odklon od všech předchozích dílů mi taky vyhovuje. Opravdový soud bych nejradši vynesl až po shlédnutí druhé části. Co se kamery a efektů týče, tak zde se nedá snad nic vytknout. Jen ten plastovej Doby mi trochu vadil.

Odpoledne (po tom, co jsem se vyspal) jsem konečně zašel na The Social Network, na který jsem se už dlouho těšil a hodně od něj očekával. A rozhodně ne nadarmo. Začátek je možná krapet zmatený a pro někoho až roztěkaný, ve výsledku ale dostaneme perfektní příběh ajťáka miliardáře. Nemá smysl řešit, jak moc se film blíží pravdě, Facebook je fenomén a jeho obliba až nevídaná. Kdo je ten mladík, co za ním stojí? Film Davida Finchera nám dává poměrně zajímavý pohled do začátků této sociální sítě. A nemusí jít nutně o Facebook, můžeme si pod tím představit i jiné projekty, důležité je mít cíl a jít za ním. I já jsem na Facebooku a přináší mi to spoustu výhod. A co si budeme povídat. "Přidej si mě na fejsu," slyšíme dnes častěji než "Dej mi své telefonní číslo."

Žádné komentáře: