pátek 19. října 2012

Novinka z filmu

A jelikož jsem delší dobu nic nenapsal, tak vás určitě napadlo, že na něčem velmi tvrdě pracuji. A musím vás pochválit, protože jste moc všímaví a máte pravdu. Už od konce prázdnin pracuji na přípravě nového pořadu pro televizi Pětku (s Indianem to bude druhý pořad za Fiolasoft v televizi), pořadu o filmech, který za tu dobu několikrát změnil grafiku, název i kompletní tým. Pojďme si říct, jak to začalo a co bude následovat.

První impulz byl ze strany Metropolu, chtěli nový zábavní pořad o filmech, možná i hudbě, možná žádný pořad nechtěli, ale dostali jsme za úkol připravit pilotní díl. Po domluvě s Filipem Kraucherem jsem si to vzal celé na triko já sám, s tím, že seženu tým redaktorů, připravím grafiku a vymyslím koncept. Chtěl jsem se hlavně zaměřit na kino, zároveň ale českého diváka trochu vzdělávat, ukazovat mu starší tituly, které se zásadně zapsaly do historie, představovat mu zajímavé herce a od redaktorů jsem chtěl dobře napsané texty, zábavné a obsahově na úrovni. Jsou to filmy, neděláme přeci pořad pro děcka. 

Kontaktoval jsem dva skvělé moderátory (Martu Sovovou a Adama Skalu), kteří mají s moderováním letité zkušenosti a hlavně fungují skvěle v páru. Natočili jsme vstupy, já dal dohromady grafiku, Marek Čabák mi udělal animace, Radek Lang sestavil redakční tým a dodal obsah pro pilot. Káťa udělala korekturu, já s Annou Hynešovou jsme to nadabovali a mohlo se stříhat. S výsledkem jsem byl spokojen, přestože to bylo jen zkušební a vstupy byly točené jen před modrým plátnem bez "studia", protože to se nestihlo zařídit. 


Z Metropolu přišlo echo, že je to na dobré cestě, ale musíme pár věcí změnit. Chtěli nižší cílovou skupinu, celý pořad jim přišel moc intelektuální, grafika měla být barevnější, vstupy uvolněnější (freecoolin) a hudba poutavější. Došlo také k nějakým komplikacím a musel jsem hledat jinou moderátorskou dvojici. Takže se dělalo vše od začátku. Redaktoři přepisovali, já hledal lidi na casting, aby si Metropol sám vybral, koho tam chtějí, taky jsem předělával grafiku atd.


Po natáčení castingu jsme čekali na feedback, nakonec se celá situace vyřešila seškrtáváním rozpočtu, zároveň si Metropol nevybral z castingu a ve výsledku jsme zjistili, že na profesionální moderátory nejsou v rozpočtu žádné peníze. Takže padlo rozhodnutí. Pořadem budu provázet pouze já svým hlasem. Přes mé první obavy musím uznat, že to není tak špatné, když člověk překousne očekávání moderátorského vstupu, tak ho to vůbec nebude rušit a dobře se u pořadu pobaví. Alespoň takové jsou první ohlasy od několika málo lidí, kteří druhý vytvořený pilot měli možnost vidět. Těch 27 minut se dobře bavili a něco se také dozvěděli. Metropolu se to líbilo, jen jsme se ještě rozhodli, že se předělá grafika, tentokrát to dal dohromady Filip i s animacemi, já jsem mezitím dodělával jiné věci a zároveň začínal nový semestr na škole.


Teď je vše připraveno, vysíláme už tuto neděli (21. 10. 2012) v 17.30, takže se nezapomeňte dívat, buď přímo v televizi nebo na webu Pětky. Každý týden pro diváky s celým týmem budu připravovat zajímavý obsah a můžu prozradit, že na druhý díl máme připravené jedno pěkné téma s velmi povedeným rozhovorem. Zároveň mě velmi potěší, pokud vás to samozřejmě zajímá, když mi lajknete Facebook stránku a pomůžete mi tak rozšířit pořad mezi další diváky. 

1 komentář:

Firejs řekl(a)...

Ale jo, bylo to vcelku fajn - jen by to mohlo být i kratší, protože jsem cca deset minut přeskákal.

Držím palce, ať se daří i nadále ;)