čtvrtek 2. srpna 2012

Advik 2012

Po Game Expu jsme zkusili nějakou místní akci. Pravda, Advik je veden lidmi, kteří stojí za GE nebo Comics Salon. Je více zaměřen na Japonskou kulturu a z herního průmyslu tolik nenabízí. Vlastně i prostory, kde se Advik odehrával (KC Zahrada na Chodově) jsou velmi skromné. To mělo ale i nespornou výhodu - dostali jsme stage venku, před budovou KC, kde byl vlastně každý, kdo se zrovna nechtěl péct uvnitř, jedl a nebo se pouze flákal s kamarády. Ti všichni nějakým způsobem byli u našeho programu, mohli se snadno zapojit do soutěží a alespoň nějakým způsobem vnímali přednášky. 


Náš program byl poměrně bohatý, po celý pátek a sobotu jsme měli nachystané přednášky, zalovím v paměti - Fiola s Baty mluvili o Assassinovi, Mass Effectu; Killer s Chrisem přednášeli o tvorbě videorecenzí a já se Zoomem jsme zase vysvětlovali start projektu. Mimo nás jsme měli domluvené i další přednášející, prostor dostali kluci z Velkého Chytráka, pozvali jsme House z Minecraft scény a povedlo se také představení hry Rune Legend týmem Dreadlocks. Takovou perličkou byla prezentace od Keen Software House, kdy autoři ukázali úplně nové věci ze hry Miner Wars a taky ukázali přímo naživo vznik levelu. 


Možná ještě zajímavější pro návštěvníky mohly být soutěže. Nevím, jak je to možné, ale měli jsme nepřeberné množství cen, desítky triček, nových her, víc jak deset sběratelek a několik stovek dalších předmětů. A to nepřeháním! Po celý den se dalo soutěžit v Minecraftu, na Kinectu se soutěžící předháněli v Dance Central a Fruit Ninja, Majkl vedl Fifa Street turnaj a například já dělal soutěž pod Nintendem (Mario Karts a Just Dance 2). 

Kromě našeho pódia jsem nic jiného nestíhal. Bylo to velké, lidí bylo hodně, atmosféra skvělá, počasí nádherné a organizace zvládnutá. Takže zase někdy... na Game Expu 2013? :)


Fotky jsou od Káti, která taktéž přijela a pomáhala :) 

Žádné komentáře: