čtvrtek 22. března 2012

Game Expo 2012

Přes víkend od 16. do 18. března probíhal v Bratislavě festival her a japonské kultury Game Expo 2012 a Anime Show 2012. Jako i minulý rok jsem se na tuto významnou událost společně s týmem Indiana vypravil. Hlavní pořadatel Robert Zittnan nám opět vyšel vstříc a uvolnil jedno místo pro náš stánek. Za to mu rozhodně patří velký dík, protože jsme měli možnost získat nové fanoušky a poznat lépe nové tváře. Jako úspěch beru i to, že jsme prodali slušné množství sběratelek PacIna a rovněž nějaká trika fanouškům pořadu Indian. 


Návštěvníků bylo hodně, hlavně v sobotu, jak na těchto veletrzích bývá zvykem. Nabídka atrakcí byla parádní, lidé si mohli vyzkoušet nové hry, konzole, dancepady, staré hry, soutěžit a chodit na přednášky. I já jsem měl přednášku, s Fiolou jsme si připravili hodinové povídání na téma "Jednoduché hry může dělat každý" a evidentně jsme se trefili do černého, protože posluchačů bylo hodně - nově příchozí se nevešli už ani na zem a museli stát na chodbě, přičemž reakce byly kladné a na stánku se nás lidé chodili ještě doptávat. 


Jsem rád, že přišla i slušná část naší Indianské komunity, je prima potkávat některé fanoušky osobně.  Na našem stánku se po celou sobotu soutěžilo o sběratelské edice her od Ubisoftu (Driver, AC, Heroes...). Rozhodli jsme se udělat známou anketu Vox Populi a každý kdo chtěl soutěžit se musel na 30 sekund posadit před kameru a říct divákům svůj vzkaz. Výsledky si můžete prohlédnout zde. Spousta z návštěvníků přišla v kostýmu, díky tomu je vždy celý festival příjemnější a atmosferičtější. Samozřejmě se konala veliká cosplay soutěž, kam se od nás přihlásili Marek jako Varric a Baty za Ezia, oba se následně dostali do finále, za což jim gratuluji. 


Byl to moc příjemně strávený víkend, děkuji všem lidem, se kterými jsem měl tu čest se seznámit (například děvčata z kapely DX), popovídat si nebo se jednoduše znovu potkat. Nabudúce určitě dorazím a vy byste měli také. 


1 komentář:

Chris Bordáč řekl(a)...

majkl v kraťasech! :O